Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • SiOs årsresultat preget av nedskrivning av eiendomsverdi

    SiOs årsresultat for 2023 viser en sunn drift, men året ender med negativt resultat på 48,1 millioner som følge av nedskrivning av bokført verdi på eiendommen St. Olavsgate 23. – SiO drives godt og har robust økonomi. Jeg er fornøyd med at vi, uavhengig av det negative årsresultatet, har levert godt i arbeidet med å tilpasse vårt tilbud til studentenes behov, sier Eilif Tanberg, styreleder i SiO.

  • SiO får 324 millioner til 818 studentboliger i Oslo og Lillestrøm

    SiO har fått tilsagn om 324 millioner i tilskudd fra regjeringen til byggingen av 818 studentboliger i Oslo og Lillestrøm. — Dette er en gledens dag for studentboligbyggingen vår. Dette bidrar til at vi kan bygge flere, etterspurte studentboliger i og rundt Oslo, sier Andreas Eskelund, administrerende direktør i SiO.

  • Oversikten er klar: Dette bekymrer studentene mest


    Symptomer på sykdom, tanker og følelser står øverst på spørsmålslisten til studentene.


    Dét kommer frem i årsrapporten til Studenter spør fra 2023. Studenter spør er et digitalt lavterskeltilbud hvor studenter kan sende inn anonyme spørsmål om alt fra helse til kjærlighet, rus eller familieproblemer, og få svar fra fagpersoner.
    Spørretjenesten driftes i samarbeid mellom åtte

  • Charlotte Ødegaard (37) blir ny innkjøpsdirektør i Studentsamskipnaden SiO


    Etter en omfattende rekrutteringsprosess tar Charlotte Ødegaard steget fra innkjøpssjef til innkjøpsdirektør i SiO.


    – Vi er svært fornøyde med at Charlotte Ødegaard har takket ja til stillingen. Det er ekstra stas når dyktige interne kandidater når opp i rekrutteringsprosessen i konkurranse med sterke kandidater utenfra, sier Andreas Eskelund, administrerende direktør i SiO.

  • Eilif Tanberg (24) er ny styreleder i Studentsamskipnaden SiO

    Eilif Tanberg (24) har blitt ny styreleder i Studentsamskipnaden SiO. Han er engasjert i å utvikle SiOs mål om å tilby velferd til 75 000 studenter. Han er opptatt av boligbygging, studenters psykiske helse og det nye studenthuset i St. Olavs gate 23. Han er opptatt av at studentenes stemme skal bli hørt, og ønsker å utvikle tjenestetilbudet til SiO videre.

  • SiO bygger 462 nye studentboliger på Nordberg Studentby


    Studentsamskipnaden SiO har nå vedtatt byggestart for 462 nye studentboliger på Nordberg Studentby. Tre miljøvennlige nybygg med singel- og parboliger skal oppføres, og erstatte dagens utidsmessige familieboligbygg på eiendommen.


    – SiO har store planer for Nordberg Studentby. Her vil vi kunne tilby enda flere studenter attraktive og bærekraftige boliger. Byggeprosjektet er en d

  • SiO fordømmer alle brudd på folkeretten

    Terrorhandlingene til Hamas og det militære svaret fra Israel skaper store menneskelige lidelser. SiO fordømmer terror og brudd på folkeretten. Sivile palestinere og israelere, barn og unge rammes, og det er store lidelser på begge sider av konflikten. Sivilbefolkningen må skjermes, og folkeretten følges. Vi ønsker å uttrykke omsorg og omtanke for alle berørte og tilby studentene noen å snakke med

  • Bygger 450 nye studentboliger i Nydalen


    SiO har startet byggingen av tre nye studentboligbygg med 450 boliger i Nydalen Studentby. Arbeidet er ett av flere store byggeprosjekter som SiO har pågående.

    – Dette er en milepæl og et viktig prosjekt for oss. Med et så stort antall boliger, øker vi boligtilbudet til Oslostudentene betraktelig. Studentbyen har en god beliggenhet og vil være et attraktivt boområde for studenter, sier

  • Postrom og sykkelparkering blir studentboliger


    Til nyttår åpner SiO ni nye studentboliger på Bjølsen Studentby. Boligprosjektet er blant de minste brikkene i en omfattende boligbygging.



    Bakgrunnen for prosjektet skyldes ledige arealer i forbindelse med forbedrede løsninger for post og sykkelparkering for studentene.
    – Lokalet som bygges om ble tidligere brukt som felles postrom og sykkelrom. Nå har postkassene blitt d

  • En av tre studenter kan ha en psykisk lidelse

    33,9 % av norske studenter som har svart på en ny tilleggsundersøkelse til Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) kan ha en nåværende psykisk lidelse. I undersøkelsen finner vi at de psykiske lidelsene som er mest utbredt blant studenter er depresjons- og angstlidelser. Rapporten legges frem under en panelsamtale på OsloMet i dag kl 10. https://film.oslomet.no/lansering-av-shots

  • Gratis friluftskino på Kringsjå

    Sammen med Oslo Pix Filmfestival inviterer SiO til gratis friluftskino kommende helg.
    Arrangementet har på få år rukket å bli en kjær tradisjon der hundrevis av studenter og naboer samles for en stemningsfull kveld under åpen himmel.
    – Vi oppfordrer alle til å ta med eget pledd og bli med på en magisk kveld i høstmørket på Kringsjå, sier Karina Karlsen, markedskoordinator i SiO.
    Andre

  • Frivillige faddervakter skal bidra til trygg og hyggelig studiestart i Oslo

    Fredag 18. og lørdag 19. august vil frivillige faddervakter være til stede i Oslonatten for å bidra til en trygg og trivelig studiestarthelg for de nær 80 000 studentene i byen. Faddervaktenes tilstedeværelse i sentrum skal bidra til et tryggere og triveligere bymiljø på nattestid. Ferske tall viser også at Oslostudentene syns det drikkes for mye, og ønsker seg flere alkoholfrie studenttilbud.

Vis mer